Русский  English  Украинский  Литовский 
Валюта:
(пусто)
 
(048) 709 10 24
(067) 487 87 51
Пн-Сб: 10:00-17:00 | Вс: выходной || jurgis-elmax@ukr.net

Каталог

Блог / Новости

Подписаться на новости:
или RSS 2.0

Голосование

Якщо вам потрібен сучасний, зручний, економічний будинок, то вам не обійтися без технологій, так званого «розумного будинку». Ця тема багатогранна. Поняття людини про те, що таке «розумний дім» змінюються в міру розвитку технологій. «Розумний будинок» забезпечує нам комфорт, безпеку і збереження ресурсів (електроенергія, вода, тепло). З одного боку це інтеграція різних систем вашого будинку в одну систему управління. З іншого боку це вдосконалення способів взаємодії цієї загальної системи управління з людиною. 

При поділі системи «розумний дім» на ці дві складові, його простіше описати. «Розумний будинок», ще називають системою домашньої автоматизації, маючи на увазі, що якісь дії системи відбуваються автоматично. Паралельно відбувається захист від помилок, які може зробити людина. 

Зазвичай «розумний будинок» складається з систем: управління освітленням, управління кліматом (опалення та кондиціювання), управління приводами (ворота, жалюзі, штори і т.д.), охоронної сигналізації, технічної сигналізації (витік води, витік газу і т.д .), відеоспостереження, домофон, системи управління аудіо і відео. Можуть бути ще які-небудь системи, наприклад управління поливом і т.д. Наявність всього цього в вашому домі, залежить від ваших побажань, і звичайно, можливостей. 

Якщо подивитися на «розумний дім» з боку його взаємодії з людиною, то тут теж існує багато варіантів реалізації. Це можуть бути класичні вимикачі або кнопкові панелі, пульти дистанційного керування, сенсорні панелі. Управління може здійснюватися за допомогою комп'ютера або смартфона, в тому числі віддалено через інтернет. Може бути, навіть мовне управління. Є ще можливість здійснення якихось заздалегідь запрограмованих сценаріїв поведінки системи в часі і / або в залежності від якихось зовнішніх подій. 

Вартість систем «розумний дім» буде залежати від його функціональної насиченості і вибору конкретних фірм, виробників даного обладнання, вона може відрізнятися в десятки разів. 

Насправді, не потрібно захоплюватися функціональним надмірністю, а вибрати функції, які необхідні і реально полегшують життя, підвищують безпеку і дозволяють економити ресурси, наприклад на опаленні та освітленні. Якщо подивитися на «розумний дім» під цим кутом зору, він необхідний майже кожному. Це сучасно і зручно. 

Нещодавно з'явився термін - інтернет речей. Це коли оточуючі нас речі та побутові прилади взаємодіють між собою в домашній мережі і глобально, через інтернет. Все це додатково може взаємодіяти з компонентами «розумного будинку». 

Існують протоколи взаємодії цих пристроїв між собою. На фізичному рівні, це наприклад, протокол IEEE 802.15.4, який є базовою основою протоколу ZigBee. На ринку існує безліч різних протоколів «розумного будинку». Протоколи, це стандарти взаємодії між собою пристроїв з яких складається «розумний дім». 

Різні стандарти розумного будинку можуть мати свої функціональні обмеження. Іноді виникає завдання доповнити пристрої одного стандарту, пристроями іншого стандарту, для цього існують спеціальні шлюзи (інтерфейси). Вони дозволяють працювати пристроям різного стандарту в одній системі. Перелічимо найбільш поширені в нашій країні стандарти «Розумного будинку»: KNX, AMX, Crestron, My Home, Vantage, Modbus, C-Bus та ін. Активно на цьому ринку діють вітчизняні виробники. Компанія Apple анонсувала систему HomeKit, стандарт взаємодії пристроїв різних виробників з iOS. Компанія Google має систему Android @ Home систему взаємодії з домашніми приладами і електронікою. 

«Розумний будинок» постійно розвивається. 


© Розетки и выключатели из Европы по «складским» ценам !!!. All rights reserved.
Copyright © 2014 Создание сайта www.supershop.od.ua
Создание интернет магазина
Яндекс.Метрика
Спортивное питание
sportsmak.com